Czy rolety antywłamaniowe skutecznie odstraszą złodzieja?

Osłony okienne to doskonały sposób na regulowanie ilości światła, którą chcemy wpuścić do wnętrza. Różnorodne materiały oraz kolory rolet to niezastąpiona pomoc w wykończeniu oraz urozmaiceniu pomieszczenia. Jednakże osłona może spełniać również funkcję ochrony mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. Systemy rolet zewnętrznych zostały skonstruowane z myślą o tych, którzy cenią komfort i bezpieczeństwo. Czy tego typu osłony zdają egzamin i rzeczywiście odstraszają złodziei?

Zdecydowanym plusem rolet zewnętrznych jest fakt, że sprawdzają się one doskonale jako pancerz ochronny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oznacza to, że osłony poradzą sobie z zabezpieczeniem budynku przed mrozem, wiatrem, czy też śniegiem. To także doskonała przesłona przeciwsłoneczna, która oprócz niechcianego światła pozostawi także za oknem nadmiar ciepła. Z drugiej strony, rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się jako zabezpieczenie przed nadmiernym upływem ciepła z wnętrza mieszkania. Żadna inna osłona okienna nie poradzi sobie tak skutecznie z bilansem energetycznym pomieszczeń.

Producenci oferują rolety zewnętrzne różnego typu: standardowe, podtynkowe, nakładane oraz nadprożowe. Najchętniej wybierany jest model standardowy, który nazywany jest także roletą adaptacyjną lub elewacyjną. Osłony wyprodukowane są najczęściej z aluminium, zaś ich montaż opiera się na przytwierdzeniu rolet do ściany lub wnęki okiennej. Możliwe jest uzyskanie osłony w preferowanym wymiarze, ale też kształcie – na rynku dostępne są modele prostokątne oraz półokrągłe.

Roleta antywłamaniowa to doskonały sposób na zapewnienie komfortu mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że całkowite bezpieczeństwo oznacza połączenie osłon z solidnymi oknami antywłamaniowymi. Istotny jest także wybór rolet z odpowiednim atestem. Nabycie produktu z gwarancją jakości będzie nieco droższe, ale tańsze odpowiedniki bez trudu zostaną zniszczone przez potencjalnego włamywacza. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość instalacji osłon nie tylko w mieszkaniach, ale również w sklepach, kioskach i innego rodzaju miejscach publicznych. Jednakże jest również druga strona medalu. Klienci często odchodzą od pomysłu wyposażenia własnego mieszkania w zewnętrzne rolety antywłamaniowe, kierując się przekonaniem, iż może to być nie zabezpieczenie, a wabik na złodzieja. Tezę tę potwierdzają słowami, że sam fakt zamontowania takich osłon może wskazywać na to, że mieszkaniec rzeczywiście ma wiele do ukrycia. Więcej o roletach zewnętrznych przeczytamy na stronie wolakrakzal.com.pl..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku