Kakao na dobry humor i nie tylko

kakao krem

Kakao to produkt, który zazwyczaj nie kojarzy nam się ze zdrowym trybem życia. Wynika to z tego, iż jest to zwykle składnik ciast, ciasteczek i słodkich mlecznych napojów przeznaczonych dla dzieci. Jednak zmieniając sposób spożywania tego produktu można uzyskać wiele zdrowotnych korzyści.

Do codziennego spożywania najlepiej jest wybrać kakao organiczne. W odróżnieniu od tego, które powszechnie możemy spotkać w sklepach, kakao organiczne jest nie tylko naturalne w 100%, ale również odpowiednio uprawianie. Ziarno kakaowca często magazynuje w sobie szkodliwe substancje, należy więc zadbać o to, by roślina nie miała z nimi kontaktu. Uzyskuje się to na drodze uprawy przypominającej warunki naturalne. Na zwykłej plantacji kakaowiec jest zwykle poddawany opryskom z dodatkiem pestycydów, co nie ma miejsca podczas uprawy organicznej. Warto więc przestawić się na naprawdę zdrowy produkt.

Dzięki kakao możemy zyskać dobry nastrój. Wynika to z tego, iż w tym produkcie znajdziemy pewną endorfinę, której działanie możemy poczuć także podczas ćwiczeń fizycznych. Nie należy oczywiście stosować czekolady zamiast ruchu (nawet tej gorzkiej) ale codzienny kubek kakao na pewno nam nie zaszkodzi. Niektórych może jednak odstraszyć fakt, iż aby uzyskać wszystkie zdrowe składniki z tego produktu należy zrezygnować z dodawania do niego mleka i cukru. Tylko w ten sposób przyswoimy w pełni przeciwutleniacze, które są niezwykle cenne dla naszego organizmu.

To nie wszystkie zdrowe substancje, które możemy znaleźć w kakao. Znajdziemy tam też żelazo – tak ważne dla osób z niedokrwistością i magnez, niezbędny w przypadku, gdy ktoś jest narażony na stres lub pije dużo kawy. Kakao zawiera te składniki w takich ilościach, iż może bez trudu zapobiegać niedoborom. Pamiętać jednak trzeba, że to nie zwalnia nas od urozmaiconej diety.

Więcej informacji na stronie: kakao-sklep.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku