Marketing w Internecie bez tajemnic

pozycjonowanie stron kraków

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą świetnie wiedzą jak istotne znaczenie dla szybkiego rozwoju ich firmy ma odpowiednia promocja i marketing. A gdzie w dzisiejszych czasach najbardziej warto zaistnieć? Rzecz  jasna w Internecie. Dlaczego? Bo to tutaj obecnie każdy z nas codziennie szuka przeróżnych usług. Jaka firma pomoże nam w reklamie w sieci? Ile to kosztuje? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w niniejszym artykule.

W skutecznym marketingu w Internecie pomoże nam dziś każda dobra agencja interaktywna. Co to takiego? Agencja interaktywna to rodzaj agencji reklamowej, z tym że specjalizuje się ona w rozwiązaniach z dziadziny marketingu internetowego. Jak najwygodniej odnaleźć dobrą agencję interaktywną? Zdecydowanie najprościej i najlepiej zrobić to za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Możemy przykładowo wyszukać takie hasła jak „agencja interaktywna Wrocław”, „pozycjonowanie stron Kraków”, czy „agencja SEO Warszawa” w zależności od miasta, gdzie chcemy agencję znaleźć. Dzięki takiemu podejściu od razu przekonamy się kto jest w ścisłej czołówce wyników naturalnych w Google.

Jak to działa, czyli jakie są metody promocji strony internetowej w Internecie? Tutaj wyróżniamy w zasadzie dwa sposoby. Po pierwsze, kampanie płatnych linków sponsorowanych PPC (pay per click), przykładem mogą być kampanie AdWords (więcej informacji na www.mavengroup.pl/kampanie-adwords). Po drugie, pozycjonowanie stron w wynikach naturalnych (szczegóły na www.mavengroup.pl/pozycjonowanie). Ten pierwszy proces działa natychmiast po skonfigurowaniu, zaś pozycjonowanie jest działaniem długoterminowym i zazwyczaj zajmuje od 2 do nawet 12 miesięcy.

A ile to wszystko kosztuje? W tych mniej konkurencyjnych branżach możemy rozpocząć profesjonalną kampanię (pozycjonowanie i AdWords) już za około 600 złotych miesięcznie. Oczywiście im większa konkurencje tym te sumy rosną. Warto zainwestować w marketing w Internecie bo zwrot z inwestycji może być nawet kilkanaście razy większy!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku