Plakietki narzędziem marketingowym

plakietki

Z całą pewnością każdy z nas doskonale zdaję sobie sprawę czym są przypinki. Nie każdy jednak wie, że te małe, okrągłe znaczki towarzyszą nam już przeszło pięćdziesiąt lat. W dzisiejszych czasach przypinki przeżywają prawdziwe odrodzenie. Duże zainteresowanie tymi niewielkimi znaczkami wykazują przedsiębiorcy, masowo wykorzystując je przy okazji kampanii marketingowych. Co sprawia, że tak chętnie sięgają oni właśnie po przypinki oraz jak kupić znaczki i nie dać się oszukać. O tym w dalszej części tego artykułu.

Na początek, tytułem wstępu, słów parę o nazewnictwie. Przypinki nazywane są również plakietkami od francuskiego słowa plaquette, badzikami od angielskiego słowa badge (odznaka) oraz buttonami od angielskiego słowa guzik. Te okrągłe, małe znaczki montuje się najczęściej przy pomocy agrafki, rzadziej magnesu, do części garderoby.

Co sprawia, że przedsiębiorcy tak chętnie sięgają po narzędzie reklamowe jakim są plakietki? To dwa podstawowe czynniki. Cena i skuteczność. Bez trudu każdy z nas może sobie wyobrazić, że w porównaniu z innymi instrumentami reklamowymi, plakietki są bardzo tanie. W dodatku, przypięta do części garderoby przypinka rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci, dzięki czemu jest ona bardzo skuteczną formą reklamy.

A jak kupić przypinki i nie dać się oszukać? Czemu w ogóle poruszamy ten temat? Otóż okazuje się, że wraz ze wzrostem zainteresowania przypinkami wzrosła również liczba naciągaczy, którzy oferują stalowe i plastikowe podróbki. Tymczasem prawdziwa plakietka winna być wykonana w całości z aluminium, dzięki czemu będzie ona wytrzymała, lekka i odporna na warunki atmosferyczne. Druga kwestia to sama jakość druku, który powinien być wysokiej jakości. Z kolei trzeci aspekt decydujący o jakości przypinki to specjalna folia zabezpieczająca grafikę przed ścieraniem. Warto sprawdzić czy nasze plakietki są w nią wyposażone..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku