Zapobieganie nowotworom dzięki pestkom winogron

pestki winogron

Winogrona uznawane są na jedne z najzdrowszych produktów, jednak niewiele osób wie, że najcenniejsze substancje odżywcze są zgromadzone w pestkach tych popularnych owoców. Ekstrakt otrzymywany z tych pestek jest coraz częściej wykorzystywany w profilaktyce wielu groźnych chorób.

Winogrona wyróżniają się nie tylko doskonałym smakiem, ale także dużą zawartością ważnych substancji, które w naturalny sposób wspomagają właściwe działanie organizmu. Najbardziej skuteczne działanie wykazują substancje otrzymywane z pestek winogron. Należące do flawonoidów proantocjanidyny. Pod tą skomplikowaną nazwą kryją się związki, które mają silne działanie przeciwutleniające i skutecznie chronią komórki przed negatywnym wpływem wolnych rodników atakujących organizm. Naukowcy szacują, że pod tym względem są nawet kilkadziesiąt razy skuteczniejsze niż witamina E i C uznawane za wyjątkowo silne antyoksydanty. Te właściwości wykazywane przez ekstrakt z pestek winogron sprawiają, że jest on coraz częściej uważany za skuteczny środek, który zapobiega rozwojowi choroby nowotworowej.

Warto jednocześnie pamiętać o tym, że ekstrakt z winogron, zwany również ekstraktem OPC wykazuje także wiele innych pozytywnych właściwości. Na przykład ma bardzo korzystny wpływ na układ krwionośny – zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu, zapobiega zakrzepom. Jednocześnie poprawia krążenie w gałce ocznej, dlatego uznaje się, że może zapobiegać rozwojowi zaćmi.

Ze względu na bardzo pozytywny wpływ, który wykazuje ekstrakt otrzymywany z pestek winogron, warto zastanowić się nad włączeniem go do codziennej diety. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym oraz przeciwzapalnym może on między innymi wykazywać skuteczne działanie przeciwnowotworowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku