Zastosowanie oleju i mąki kokosowej

Olej kokosowy to doskonały środek kosmetyczny. Można nim zastępować na przykład fluor obecny we wszystkich pastach do zębów dostępnych w naszych sklepach. Olej kokosowy, dodawany do pasty do zębów, doskonale polepsza stan jamy ustnej, powoduje, że próchnica się cofa. Poza tym, poprawia się stan zdrowia jamy ustnej i zabija bakterie.

Większość szczepów bakterii, które rozwijają się w jamie ustnej, jest eliminowana dzięki zastosowaniu oleju kokosowego. Stosowanie oleju kokosowego jest bardzo zdrowe i potrzebne, szczególnie wtedy, gdy na co dzień zjadamy mnóstwo produktów bogatych w tłuszcze i w cukry.

Powinniśmy zawsze jednak pamiętać, aby używać tylko tego oleju, który jest rafinowany i który został wytłoczony na zimno.

Olej kokosowy pozyskiwany jest z miąższu kokosa. W oleju kokosowym zawarte są najzdrowsze tłuszcze na ziemi, mimo że są to tłuszcze nasycone, których powinno się generalnie unikać. Jednakże jeśli będziemy używali tych tłuszczów w rozsądnych ilościach, wówczas może okazać się, że przyniosą nam one zdrowie i urodę.

Z kokosów, poza olejem, można pozyskiwać także mąkę. Warto wiedzieć, że mąka kokosowa to rzecz bardzo droga, jednakże wytwarzane z niej ciasta są zdecydowanie bardziej zdrowe niż ciasta wytwarzane na bazie mąki pszennej.

Tłuszcze zawarte w oleju kokosowym pozwalają na przyspieszenie tempa przemiany materii, a także pozwalają na to, aby szybciej spalić zbędne kalorie. Każda kobieta zmagająca się z nadwagą powinna używać tego rodzaju oleju. Jest to olej szczególnie pomocny, gdy mamy do czynienia z nadwagą brzuszną. Aby uzyskać pożądany efekt, należy wypijać dziennie około dwie łyżki oleju dziennie.

Olej kokosowy, poza tym że świetnie walczy z nadwagą, to także doskonale chroni nasz układ krwionośny przed chorobami. Pozwala na obniżenie nadciśnienia tętniczego, a także zapobiega zawałom serca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opisane.pl - dziennikarstwo obywatelskie, blog ogólnotematyczny, artykuły do przedruku