Drzwi wewnętrzne – ton dla całego pomieszczenia

by:

Dom

Drzwi, to bardzo ważny element każdego domu. To one nadają ton całym pomieszczeniom. Dlatego kupując drzwi musimy się poważnie zastanowić, jaki wybrać wzór i kolor. W teorii to bardzo łatwe zadanie, ale w praktyce okazuje się to niezwykle trudne. Szczególnie, jeśli za wyborem stoi więcej osób. Samemu jest to zrobić łatwo, ale już we dwójkę jest ciężej. Przecież każdy z nas ma inny gust.

Na rynku bowiem mamy do wyboru naprawdę sporo drzwi. Zaczynając od wyboru modeli, a kończąc na doborze koloru. Pamiętajmy, że drzwiami można również oszpecić wystrój swojego domu. Każdy z producentów obecnych na rynku produkuje, można rzec całkowicie inne drzwi. Bo np. drzwi DRE różnią się od drzwi Porta okleiną, samym materiałem, z jakiego są wykonane. No i oczywiście różnią się ceną. Cena z reguły odgrywa największą role przy ich wyborze. A wcale nie powinno tak być. Bo pod uwagę powinniśmy brać również materiał z jakiego dane drzwi są wykonane. Mogą być np. zrobione z płyty wiórowej czy też fornirowane (to drzwi również drewniane, ale środek wykonywany jest z tańszego drewna).

Jeśli chodzi o kolor, to dzisiaj mamy wybór praktycznie nieograniczony. A niedawno były czasy, kiedy wszyscy mieli w domu tylko i wyłącznie białe drzwi. Musimy się jednak liczyć, że jeśli wybierzemy mało popularny kolor, to nie dostaniemy swoich drzwi od ręki.

Do najczęściej wybieranych przez ludzi kolorów należą: olcha, orzech, jesion, mahoń, buk czy dąb.
Jeśli zamawiamy drzwi przez internet, to pamiętajmy o jednym, że rozmiar otworu drzwiowego musi być większy o około 10 centymetrów, niż rozmiar skrzydła.

Jak widać dobór drzwi może przyprawić o ból głowy. A to tylko jeden z elementów, który trzeba wybrać, gdy przyjdzie nam wykończenie wnętrza domu czy mieszkania. Oczywiście wszystko można zlecić odpowiedniej firmie, dla której wykończenia wnętrz Warszawa to chleb powszedni..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *