Polacy znów szturmują brytyjskie urzędy pracy

by:

Biznes

W czwartym kwartale 2012 roku bezrobocie w Wielkiej Brytanii zaczęło gwałtownie spadać. Można powiedzieć, że ta niecodzienna sytuacja zaskoczyła nie tylko rząd UK, ale także samych mieszkańców. Jak sami przyznają, o pracę na Wyspach dawno nie było tak łatwo. Również imigranci z Europy Środkowej i Europy Wschodniej coraz częściej nie mają problemów, aby znaleźć zatrudnienie. Również dzięki temu w Polsce zauważalny jest wzrost składanych wniosków w biurach podatkowych o rozliczenie podatku oraz o zwrot podatku z Anglii.

Polacy coraz chętniej emigrują na Wyspy. Po szaleństwie z początku wieku, kiedy szacowano, że w Wielkiej Brytanii może przebywać nawet 2 000 000 Polaków, później liczba ta zaczęła maleć, a nasi rodacy zaczęli wybierać inne kraje jako cel podróży zarobkowej. Obecnie znów wraca zainteresowanie pracą w UK, szczególnie dlatego, że bezrobocie spadło tam znacząco. Specjaliści do spraw zatrudnienia twierdzą, że obecnie w Wielkiej Brytanii jest najniższe bezrobocie od blisko 11 lat. Właśnie dlatego spodziewać się można, że wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem, do UK wyjedzie bardzo wielu Polaków poszukujących zatrudnienia.

Pytając w biurach podatkowych jak wygląda sprawa powrotów Polaków, można było usłyszeć, że bardzo wielu wraca tylko po to by złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii i aby choć przez chwilę spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak potwierdza jedna z osób pracujących w biurze podatków zagranicznych na Śląsku, ludzie niechętnie wracają z Wielkiej Brytanii, gdyż czują się tam spełnieni. Mają wszystko: dom, pracę, pieniądze, czas na rozrywkę i przyjemności, a jeszcze przy tym mogą trochę oszczędzić. Wydaje się, że nie prędko zmaleje tendencja na powroty Polaków do kraju..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *