Proces lakierniczy i jego parametry.

by:

Motoryzacja

Realizacja prac lakierniczych na skalę przemysłową, wymaga od przedsiębiorcy prowadzącego tego typu działalność, odpowiedniego podejścia do kwestii inwestycji w niezbędne wyposażenie warsztatu. Przede wszystkim, trzeba będzie skupić się na kwestiach zaopatrzenia pomieszczeń w czyste powietrze, pozbawione wszelkiego rodzaju, zewnętrznych zanieczyszczeń atmosferycznych. Osiągnąć to można jedynie poprzez inwestycję w system wentylacji z filtracją powietrza, który będzie zapewniać odpowiedni poziom wymiany powietrza wewnątrz pomieszczeń, a jednocześnie oczyści je z większości zanieczyszczeń lotnych. Warto oczywiście zadbać także o dodatkowe filtrowanie wewnętrzne, o czym także w niniejszym wpisie powiemy kilka słów.

Filtracja wewnętrzna w pomieszczeniach warsztatowych.

Jak już wspomnieliśmy, bardzo ważnym elementem w osiąganiu dobrych efektów prac lakierniczych, poza dobrym systemem filtracji powietrza doprowadzanego z zewnątrz, będzie także inwestycja w systemy filtracji wewnętrznej. Chodzi tutaj o to, iż w tego typu pomieszczeniach warsztatowych, wydziela się stosunkowo sporo wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które powinny być jak najszybciej, sprawnie przechwycone, aby nie były stale podnoszone do góry poprzez przemieszczających się pracowników. W tym celu trzeba będzie zainwestować w odpowiedniej jakości filtry sufitowe, ścienne i podłogowe, które będą przechwytywać unoszące się pyły i kurz, oraz mgiełkę lakierniczą, i wiązać je w swojej wewnętrznej strukturze. Dobry filtr sufitowy dla lakiernictwa będzie bardzo skutecznie wyłapywać unoszące się zanieczyszczenia i zagwarantuje nam utrzymanie czystej atmosfery wewnętrznej, co przekładać się będzie na możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu efektywności pracy w warsztacie. Przede wszystkim zaś, pomoże nam osiągnąć wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, co w tym przypadku jest kwestią najważniejszą.

Pozostałe kwestie związane z jakością prac lakierniczych.

Oczywiście, trzeba będzie tutaj pamiętać także o tym, aby filtry ścienne, sufitowe czy też podłogowe, były regularnie wymieniane, bowiem w przeciwnym przypadku, w pewnym momencie stracą swoją chłonność, a co za tym idzie, nie będą więcej przechwytywać lotnych zanieczyszczeń, które z powodzeniem będą mogły przedostawać się do strefy roboczej. Tak samo istotne będzie to, aby regularnie wymieniane były filtry kieszeniowe na wlotach i wylotach powietrza z centralnego systemu wentylacji warsztatu, bowiem to będzie pierwszą barierą zaporową dla wszystkich zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego. Im więcej przechwycimy ich na tym etapie, tym mniej problemów będziemy mieć z nimi w środku pomieszczeń warsztatowych. Jednym słowem, kwestią zdecydowanie najważniejszą w tym przypadku będzie utrzymanie odpowiedniego poziomu filtracji powietrza doprowadzanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych, jak i zapewnienie sobie możliwości przechwytywania unoszących się zanieczyszczeń wewnętrznych, co przyczyni się do możliwości osiągania wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *