Wakacje w górach Sardynii?

by:

Turystyka

Pomysłów na wakacyjny wyjazd, każdy z nas z całą pewnością znajdzie bez liku, niemniej jednak trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy pomysł jest wystarczająco dobry, aby zapewnić nam niesamowite, niezapomniane wręcz wrażenia, zapadające nam w pamięć na bardzo długo. Jednym z takich rozwiązań, może się okazać wyjazd w góry Sardynii, które pod wieloma względami można zaliczyć na najpiękniejszych gór świata. Bez wątpienia można będzie tutaj liczyć na przepiękne widoki i dużo wspaniałych atrakcji turystycznych, wobec czego powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie taki wyjazd, w czasie planowania swoich wakacji na nadchodzący sezon urlopowy. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej opcjom wyjazdu w góry Sardynii, przejrzyjmy oferty biur podróży i sprawdźmy, czy rzeczywiście wyjazd takowy będzie bardzo dobry dla naszych potrzeb i czy zapewni nam wystarczająco dobry poziom atrakcji.

Oferty biur podróży.

Musimy tutaj najpierw znaleźć wszystkie ofert biur podróży, gdzie będziemy mogli wyjechać na wycieczkę w góry Sardynii, o jednakże nie powinno być nazbyt trudne, bowiem zdecydowana większość biur podróży posiada takie wyjazdy w swojej ofercie. Bardzo ważne jest tutaj to, aby poszczególne biura oferujące nam wycieczki w góry Sardynii, zapewniały wszystkie najważniejsze atrakcje, a przecież w tym rejonie jest bardzo dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia. Najważniejsze atrakcje, które powinny znaleźć się w ofercie wyjazdu to przede wszystkim:

  • Zwiedzanie Jaskini Neptuna (Grotta di Neptunno), czyli najpiękniejszej i zarazem największej jaskini morskiej w Europie.
  • Zwiedzanie twierdzy su Nuraxi, czyli jednej z najstarszych budowli księstwa plemiennego z czasów kultury nraghi, około 1200 r. p.n.e.
  • Zdobycie Punta la Marmora, najwyższego szczytu Sardynii

Są to trzy zdecydowanie najważniejsze i najsłynniejsze atrakcje Sardynii, których nie może zabraknąć w trakcie wyjazdu w te okolice. Musimy pamiętać jednak o tym, iż w górach Sardynii znajdziemy także wiele innych atrakcji, nieco może mniej istotnych, aczkolwiek równie godnych naszej uwagi, wobec czego warto starannie przejrzeć cały plan wycieczki w każdym biurze podróży, aby przekonać się, czy rzeczywiście wycieczka zapewnia nam możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc w górach Sardynii.

Koszty wyjazdu.

W kwestii kosztów wyjazdów na wycieczki w góry Sardynii, dużo zależeć będzie od samej wycieczki i atrakcje, jakie będą w jej ramach przewidywane. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż wszystkie wstępy do parków, muzeów, czy innych miejsce ciekawych ze względów turystycznych, będą niestety dodatkowo płatne, co będzie wymagać posiadania ze sobą odpowiedniego zabezpieczenia finansowego, aczkolwiek w biurze podróży z reguły będziemy informowani dość precyzyjnie o tym, ile i na co powinniśmy mieć dodatkowych funduszy. Sam zaś wyjazd z reguły dość kosztowny nie będzie i kilkudniowa wycieczka powinna się zamknąć w granicach 1500 PLN od osoby, a w tej cenie będą przejazdy wyżywienie i noclegi w odpowiednio komfortowych hotelach, co nie jest zbyt wygórowaną ceną jak na tego typu wyjazd zagraniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *